Web stranica projekta EUse science to STEAM up your school

Na web stranici projekta možete pratiti sva događanja vezana uz projekt.

EUse science to STEAM up your school

objavio: Milena Knezović   datum: 18. 2. 2019.

Rezultati natječaja za mobilnost

Slijedom našeg poziva na prijavu za sudjelovanje učenika  u mobilnostima  u  Njemačkoj, Nizozemskoj i Švedskoj u sklopu Erasmus +KA2 projekta EUse science to STEAM up your school, povjerenstvo  u sastavu Karin Paarlberg (Nizozemska), Hendra Larsen (Danska), Tobias Grimmert (Njemačka), Laura Retegui (Španjolska), Karin Helmerson (Švedska), Milena Knezović, STEAM koordinator (Hrvatska)  i Miranda Barac, koordinator projekta (Hrvatska) pregledalo je pristigla motivacijska pisma, utvrdilo kriterije i donijelo konačne rezultate natječaja.

Roditelji/skrbnici odobrenih učenika moraju potvrditi njihov izbor i dati suglasnost za  odlazak svog djeteta na mobilnost. Stoga će se u četvrtak 18.10. 2018. u 17:45 sati u uč. br.8. održati roditeljski sastanak.  Roditelje ćemo upoznati sa svim potrebnim informacijama, a prisustvo sastanku je obavezno. Potrebno je pripremiti OIB učenika.

Kriterije i konačne rezultate natječaja pogledajte u privitku.

Priloženi dokumenti:
Rang lista.docx

Agencije za mobilnost i programe EU odobrila je Obrtničkoj školi  još jedan Erasmus+KA2 projekt pod nazivom EUse science to STEAM up you school. Radi se o projektu srateškog partnerstva među školama i svojevrstan je nastavak prethodnog projekta EUse your brain-challenge your talent for science koji smo uspješno odradili. Nastavljamo suradnju s dosadašnjim partnerskim školama iz Nizozemske, Njemačke, Španjolske, Danske i radujemo se novom partneru iz Švedske. Koordinator projekta je partnerska škola iz Nizozemske  Insula College Locatie Halmaheiraplein.

Ciljevi projekta su poboljšanje kompetencija naših učenika u općeobrazovnim predmetima, prvenstveno u području stranog jezika i STEM predmeta, promoviranje poduzetništva u obrazovanju te  vršnjačkog učenja i vrednovanja. Sudjelovanjem u međunarodnom projektu potiče se internacionalizacija škole te razmjena iskustava i upoznavanje dobre europske prakse. Realizacija projekta se planira kroz TPM sastanke  i LTTA aktivnosti. Planirano je 6 LTTA aktivnosti. Prilikom svake LTTA aktivnosti, 8 učenika iz svake od tri partnerske škole, u pratnji njihova dva profesora, dolaze na aktivnost učenja i podučavanja u četvrtu partnersku školu koja je domaćin.

Naši učenici sudjeluju u  četiri LTTA aktivnosti-mobilnosti (Njemačka, Nizozemska, Švedska i Hrvatska kao domaćin). TPM je predviđen u Nizozemskoj kao završna evaluacija projekta.  Osim sudjelovanja u mobilnostima tijekom trajanja projekta svi sudionici će aktivno sudjelovati u svim fazama projekta  kao i u njegovoj diseminaciji i evaluaciji  kroz ankete, upitnike,  razgovore, zapažanja, procjene, seminare, konferencije, videokonferencije, web portale i medije. Predviđena je i suradnja  putem eTwinninga sa školama partnerima s kojima ćemo zajedno pratiti rad učenika i evaluirati njihova postignuća, a tako i realizaciju i provedbu samog projekta.

Voditeljica projekta je Miranda Barac, prof. engleskog i francuskog jezika, a voditeljica STEM aktivnosti projekta je Milena Knezović, prof. matematike i informatike.

Projekt traje dvije godine i  vodi se pod brojem 2018-1-NL01-KA229-038877_5 u okviru programa Erasmus+: Ključna aktivnost 2: Školska partnerstva, a odobrena financijska potpora je:  24.390,00 EUR.

« Svibanj 2024 »