Poziv učenicima i nastavnicima za prijavu na mobilnost Sevilla, Španjolska - Erasmus+ projekt EVETS

Poštovani učenici i nastavnici,

Ovim putem pozivamo sve zainteresirane učenike i nastavnike da se prijave za sudjelovanje na mobilnosti - Sevilla, Španjolska od 31. ožujka do 20. travnja 2024.

Projekt: 2023-1-HR01-KA121-VET-000128357 Empowering vet skills (EVETS)

Broj sudionika prve mobilnosti je 18 učenika i 2 nastavnika u pratnji.

Broj učenika po zanimanjima:

• 4 – MODNIH TEHNIČARA
  • 4 – KOZMETIČARA
  • 6 – FRIZERA
  • 4 – TEHNIČARA ZA OČNU OPTIKU

Financiranje učenika vrši se isključivo iz proračuna projekta u obliku osobne financijske potpore.

Za mobilnost se mogu prijaviti učenici:

• 3. i 4. razreda – MODNI TEHNIČAR
  • 3. i 4. razreda – KOZMETIČAR
  • 3. i 4. razreda – TEHNIČAR ZA OČNU OPTIKU
  • 3. i 4. razreda – FRIZER (DO)
  • 2. i 3. razreda – FRIZER (JMO)

Obveze učenika koji sudjeluju u projektu biti će:

• redovno pohađanje jezičnih priprema
  • redovno pohađanje kulturoloških priprema
  • redovno pohađanje strukovnih priprema
  • provesti što kvalitetniju diseminaciju projekta.

Financiranje nastavnika vrši se isključivo iz proračuna projekta u obliku osobne financijske potpore i ne isplaćuju se dnevnice.

Obveze nastavnika u pratnji su:

·         pratnja učenicima na putu od Hrvatske do mjesta održavanja mobilnosti te natrag, i unutar mjesta mobilnosti (do i od lokacije gdje se izvodi strukovno usavršavanje ili kulturološka aktivnost)

·         nadzor u mjestu boravka učenika tijekom mobilnosti

·         osigurati da svi sudionici izvršavaju svoje obveze sukladno ugovoru o stručnom usavršavanju

·         nastavnik u pratnji će osim logistike u svakodnevnim situacijama biti i dio procesa mentoriranja učenika i praćenja njihovog rada, jer će obilaziti učenike na praksi i evidentirati s mentorom zapažanja

·         nastavnik će u kasnim poslijepodnevnim satima s učenicima razmatrati stručna zapažanja koja su stekli toga dana i bilježiti dojmove, kako bi mogli prenijet i učenicima i kolegama nastavnicima u Hrvatskoj kada se vrate te izraditi zajednički materijal za diseminaciju i sudjelovanje u diseminaciji

·         pomoć koordinatoru projekta u organizaciji i obavljanju kulturoloških, stručnih i jezičnih priprema, sudjelovanje u organizaciji i održavanju sastanka s grupom te roditeljskih sastanka, kreiranju dokumenata

·         izraditi plan aktivnosti stručne prakse u kontekstu ECVET-a, odnosno odrediti skupove ishoda učenja koji će odgovarati vremenu provedenom na mobilnosti.

Rok za prijavu učenika i nastavnika u je 15. listopada 2023. do 24:00 sati.

U slučaju eventualnih nejasnoća prilikom prijave za mobilnost,  učenici mogu doći na zajednički sastanak s koordinatoricom projekta koji će se održati 9. listopada u 17:30 sati u učionici 1.

Postupci prijave i detaljne upute su objavljene na stranicama škole pod Erasmus akreditacija Projekt 2023 EVETS.

Koordinatorica projekta: mr.sc.  Ana Grgurinović

.

U Splitu, 3. listopada 2023.

objavio: Ana Grgurinović   datum: 3. 10. 2023.