Učenici iz Danske i Njemačke u posjetu našoj školi

Obrtnička škola je bila domaćin i organizator  projektne aktivnosti LTTA –C8 pod nazivom Optical physics and photography – basic laws of geometrical optics u periodu od 24. do 28. travnja 2017. Radilo se o posljednjoj projektnoj aktivnosti Erasmus+ KA2 projekta EUse your brain - challenge your talent for science u kojoj je osim naših učenika  sudjelovalo i 40 učenika iz partnerskih škola iz Danske i Njemačke.

Fotografije možete pogledati na linku.

S obzirom da je jedan  od ciljeva projekta promoviranje poduzetničkog učenja, tijekom ove projektne aktivnosti formirali smo timove učenika miješanih nacionalnosti koji su imali zadatak preuzeti ulogu nastavnika i osmisliti i  izraditi kratke prezentacije na engleskom jeziku, koje su zatim predstavili mlađim učenicima uz interaktivne kvizove kao provjeru znanja i naravno simbolične nagrade koje su bile namijenjene onima koji su pokazali najviše usvojenog znanja. Prezentacije su bile predstavljene učenicima prvih razreda naše škole ( tehničar za očnu optiku i modni tehničari) te učenicima 7. i 8. razreda u OŠ „Dobri“ kojoj se ovom prilikom zahvaljujemo na toplom dočeku i gostoprimstvu. Mlađi učenici su vrlo pozitivno reagirali na podučavanje svojih nešto starijih kolega, bez većih problema su  mogli  pratiti izlaganje na engleskom jeziku, upute su im bile jasne i bili su vrlo motivirani interaktivnim kvizovima i zabavnom provjerom znanja u natjecateljskom duhu.  Svi su bili više nego zainteresirani Erasmus+ programom i idejom razmjene učenika te su mahom izrazili želju kako bi i oni jednom željeli sudjelovati u sličnom projektu. Teme prezentacija su bile:

1. Refraction of light/What is light?
  2. The eye (how the human eye works) / lenses  and glasses
  3. The law of reflection
  4. Kaleidoscopes
  5. Camera obscura
  6. Photogram
  7. Internationalisation /EUse your brain project /Personal experience
  8. Internationalisation – Countries ( Croatia,Germany,Denmark)

Učeničke prezentacije će biti dostupne na web stranici projekta i eTwinningu.

Kako je to izgledalo, pogledajte iz priloženih fotografija.

Kao voditeljica projekta,  na kraju ove projektne aktivnosti, željela bih naglasiti  izniman trud i rad kolegica koje su aktivno bile uključene u vođenje radionica i koordiniranje učeničkih prezentacija  i koje su  pomogle da se ova aktivnost uspješno privede kraju. Najveći doprinos dale su  kolegica Vjeročka Milišić koja je uz prevoditeljsku pomoć Jelene  Pezelj Galešić odradila aktivnosti iz područja fotografije te kolegica Milena Knezović koja je uspješno zamijenila kolegicu Mariju Vidović koja je sudjelovala u organizaciji i trebala biti s nama, ali je, nažalost, prije samog početka realizacije ove projektne aktivnosti završila na bolovanju. Stoga se kolegici Mileni  posebno zahvaljujem jer je bez puno razmišljanja uskočila  i tijekom ovog radnog tjedna bila zajedno sa mnom aktivna u svim cjelodnevnim aktivnostima te tako svojom  stručnošću i kolegijalnošću pomogla uspješnoj realizaciji ove projektne aktivnosti.

Hvala svim našim učenicima koji su sudjelovali u ovom projektu , njihovim roditeljima koji su ugostili strane učenike te svim kolegicama i kolegama koji su na bilo koji način doprinijeli da se naši gosti osjećaju ugodno i dobrodošlo u našoj školi.

Voditeljica projekta: Miranda Barac,prof

objavio: Davor Kulić   datum: 8. 5. 2017.