Završen projekt implementacije WiFi mreže

Obrtnička škola iz Splita jedna je od 30 osnovnih i 20 srednjih škola u Republici Hrvatskoj u kojima je završen projekt implementacije WiFi mreže.

Projekt je u potpunosti financiran od strane tvrtke Microsoft Hrvatska i provodi se u suradnji s CARNetom i Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta, kao dio usmjerenja Microsofta na pružanje korištenja moderne tehnologije u svakodnevnoj nastavi i pomaganje mladim generacijama da postanu konkurentni na tržištu rada.

Osim brzog pristupa Internetu, škole su dobile visoku razinu sigurnosti i kontrole spajanja na mrežu s obzirom da učenici i nastavnici mogu pristupati mreži samo putem svojih AAI@EduHr elektroničkih identiteta, čime automatski dobivaju pristup školskom sustavu te MS Officeu 365.

Na ovaj način je učenicima i nastavnicima omogućeno aktivno korištenje izgradjene mreze kroz koristenje e-Dnevnika, aktivno koristenje Office 365 portala i alata koji su dostupni obrazovnoj zajednici u nastavi te koristenje drustvene mreze Yammer za razmjenu iskustava medju skolama ukljucenima u projekt, kao i pristup širokom spektru informacija te novim znanjima ali i druge aktivnosti kojima ce se poticati aktivno uvodjenje tehnologije u poslovne i nastavne procese skole. Učenicima i nastavnicima osiguran je i 1TB OneDrive kapaciteta za pohranjivanje podataka.

Uz to, svi nastavnici i učenici imaju pravo besplatno preuzeti i instalirati Office aplikacije na 5 računala. S obzirom da korištenje ovog softvera zahtijeva većina poslodavaca, društvena korist je nesumnjivo velika. Besplatno korištenje Office 365 je sastavni dio Education Transformation Agreement (ETA), potpisanim između Microsofta i MZOS-a, a koji omogućuje izvrsnost i inovaciju te razvijanje vještina potrebnih za poslove 21. stoljeća.

Upute za spajanje na WiFi mrežu nalaze se na poveznici.

Priloženi dokumenti:
Upute_za_spajanje_na_Microsoft_WiFi_at_CARNet.pdf (707.38 KB)

objavio: Davor Kulić   datum: 23. 10. 2016.