Dani odjeće, obuće i kožne galanterije 2016.

19. državno natjecanje Dani odjeće i 9. državno natjecanje Kožni galanterist, Smotra obuće i kožne galanterije

U razdoblju od 14. do 16. travnja 2016., pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih održala se tradicionalna manifestacija Dani odjeće, obuće i kožne galanterije u Zadru. Škola domaćin Državnog natjecanja učenika srednjih škola Republike Hrvatske u Obrazovnom sektoru tekstil i koža bila je Škola primijenjene umjetnosti i dizajna u Zadru.

Na natjecanju je sudjelovalo 17 škola - 48 učenika. Natjecanje se provodilo u šest disciplina: Krojač, Modni tehničar, Dizajn odjeće, Modna kolekcija krojača, Kolekcija modnog dizajna, Dizajn obuće i kožne galanterije.

U disciplini natjecanja Modni tehničar, koja uključuje realizaciju modnog projekta uporabom strukovnih kompetencija potrebnih u tehničko-tehnološkom razvoju  modnih proizvoda na temu natjecanja: Nove tehnike u interpretaciji zalistavca i/ili četverokuke, natjecateljica naše škole bila je učenica 4. b razreda - odjevni tehničar - Marija Đuderija.

U disciplini natjecanja Dizajn obuće i kožne galanterije koja uključuje usmeno obrazloženje realiziranog uratka i elaborata na temu: Školjka, iz  naše škole natjecale su se dvije učenice 3. g razreda - galanterist: Jasna Mujan i Vana Pleić.

Na Smotri obuće i galanterije sudjelovali su učenici drugog razreda u zanimanju galanterist ili obućar. Učenica 2. g razreda – zanimanja galanterist, Barbara Keškić, predstavila je našu školu uratkom na temu Školjka.

Čestitke učenicama.

Gordana Kulić, prof.

Sve fotografije pogledajte ovdje.

objavio: Jelena Pezelj Galešić   datum: 28. 4. 2016.