EKSKURZIJA 2015.

Učenici Obrtničke škole realizirali su svoje maturalno putovanje, pod vodstvom agencije F-tours, a u pratnji profesorica Mirande Barac i Rozane Vilibić.
Destinacija je bio Prag. U odlasku smo posjetili Salzburg, a u povratku Beč.
Putovanje je trajalo od  8.9. 2015. do 15.9.2015. U tjedan dana upoznali smo ljepote srednjeeuropskih gradova, posebice Praga.

Centar grada, Staré Město, poznato je po glavnom trgu sv. Vjenceslava na kojem se nalaze Tinska crkva, Gradska vijećnica i poznati Astronomski sat oko kojeg se svaki puni sat odvija mala predstava, 'šetnja apostola'.

Karlov most sa tridesetak statua zaštitni je znak praških razglednica, a dobio je ime po najpoznatijem kralju Karlu IV. Spajajući dvije strane rijeke Vltave vodi nas do Hradčana, povijesnog dijela grada u kojem je predivni Pražský hrad, najveći drevni dvorac na svijetu. Njegova povijest seže sve do 9. stoljeća, a danas je sjedište češkog predsjednika.

Tu smo vidjeli crkvu sv. Vita, najstariju gotičku katedralu u Srednjoj Europi, kao i crkvu sv. Jurja.

Zlatna ulička je pak najpoznatija po slavnom književniku, Franzu Kafki, kao i po brojnim šarenim kućicama, čiji su katovi povezani u jednu cjelinu.

Višehrad, zoološki vrt Troja, bezbrojne pivnice i mnoštvo klubova su uz spomenuto pridonijeli osjećaju užitka u prelijepom glavnom gradu Češke  i europskoj metropoli kulture.

Fotografije sa ekskurzije možete pogledati ovdje.

objavio: Davor Kulić   datum: 16. 9. 2015.