Obilježen međunarodni dan volontera

Dana 5. prosinca 2018., u Hotelu PARK u Splitu, održana je svečanost međunarodnog dana volontera za Splitsko dalmatinsku županiju. Organizator svečanosti je udruga MI iz Splita, uz koju su sudjelovale mnoge volonterske udruge s područja naše županije.

U pratnji volonterskih udruga sudjelovali su njihovi podupiratelji i sponzori.

Mnoge generacije naših učenika pod vodstvom profesora Ane Kujundžić, Ivuše Muselin, i Joze Dadića, u proteklom razdoblju aktivno su sudjelovale u raznim aktivnostima kao podupiratelji udruge MS – multipli skleroze iz Splita. http://www.multipla-split.hr/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=7

Skup je održan uz potporu Splitsko-dalmatinske županije, i sudjelovanjem župana gospodina Blaženka Bobana, koji se osobno zahvalio svim volonterima i zaželio uspjeh u narednom razdoblju te obećao nastavak potpore svim potrebitima.

Udruga MS tom prilikom je uručila Zahvalnicu Obrtničkoj školi, za sudjelovanje i volontiranje naših učenika i djelatnika u njihovim aktinostima.

Naši učenici zanimanja, frizer, kozmetičar i modni tehničar pod vodstvom svojih nastavnika u prostorijama udruge MS iz Splita, Papandopulova 3., svojim vještinama friziranja, manikiranja, masaže te izrade predmeta od tekstila i sličnih materijala.

Druženje naših učenika s članovima udruge MS, budi osjećaj vrijednosti, uzajamnosti i podrške potrebitima.

Neki bivši učenici nakon završetka školovanja postali su volonteri udruge MS ili nekih drugih udruga, na čemu im ovom prilikom zahvaljujemo, jer su i oni zaslužni za uručenu Zahvalnicu našoj školi.

Međunarodni dan volontera proglasila je opća skupština Ujedinjenih naroda 17. prosinca 1985. godine.

Od tada se svake godine 5. prosinca obilježava Međunarodni dan volontera.

Cilj je sve aktivnosti volontera i njihov rad učiniti vidljivim na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini.

Fotografije možete pogledati na poveznici http://ss-obrtnicka-st.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=129

objavio: Davor Kulić   datum: 10. 12. 2018.