Erasmus + KA1 tečaj 'SCHOOL DEVELOPMENT AND QUALITY EVALUATION & ENHANCEMENT IN PRIMARY AND SECONDARY SCHOOLS '

Ravnatelj naše škole Davor Kulić pohađao je tečaj pod nazivom  „SCHOOL DEVELOPMENT AND QUALITY EVALUATION & ENHANCEMENT IN PRIMARY AND SECONDARY SCHOOLS“ u Southamptonu, Velika Britanija, u periodu od 9. do 14.3. 2015.

Tečaj je dio KA1 projekta Obrtničke škole „ Internacionalizacija i modernizacija škole kao preduvjet kvalitete ustanove i njene obrazovne djelatnosti (s naglaskom na integraciju djece s posebnim potrebama i poteškoćama u usvajanju osnovnih vještina)“.

Organizator tečaja je INTERNATIONAL STUDY PROGRAMMES

iz Velike Britanije.

Tečaj je pohađalo 17 sudionika iz različitih zemalja: Italija (5), Mađarska (2), Njemačka (2), Litva (4), Poljska (1) i  Hrvatska (3)

Usavršavanje s ciljevima modernizacije rukovođenja i upravljanja školom uključujući europsku dimenziju te internacionalizacije škole u trajanju od 6 dana sadržavalo je nekoliko tema:

• Engleski obrazovni sustav:  Nacionalni kurikulum,strategije razvoja i aktualna pitanja školstva u Engleskoj.
  • Predavanje i rasprava o ulozi Ofsted ureda za standarde u obrazovanju te Ofsted školskih inspekcijama i uloga školskih partnera i nacionalnih lidera u obrazovanju.
  • Predavanje i diskusija o razvoju i procjeni kvalitete škola.
  • Posjet strukovnom Newbury College-u : Obilazak College-a, posjeti nastavnim satima (općeobrazovnim i strukovnim) te predavanje i diskusija o stručnom osposobljavanju i strukovnim kvalifikacijama u Britaniji.
  • Engleski jezik za nastavnike.
  • Posjet Itchen College-u (u dobi 16-18): Obilazak College-a, predavanje i razgovor s o ulozi i odgovornosti ravnatelja, ovlastima donošenja odluka, problemima, financiranju i svim aspektima upravljanja u školi, nacionalnom kurikulumu, kontroli kvalitete i vanjskom vrednovanju. Posjeti nastavnim satima (matematika i računalstvo).
  • Razmjena iskustava sa kolegama iz Engleske, Njemačke, Italije, Latvije i Mađarske o obrazovnim sustavima u tim država,  načinima funkcioniranja i upravljanja školom.

Ovaj tečaj doprinijet će uvođenju europske dimenzije u upravljanje školom kroz primjenu iskustava iz europskih obrazovnih sustava, dugoročnom planiranju  internacionalizacije Obrtničke škole te uspostavi kontakata s ciljem ostvarivanja budućih Erasmus+ KA1 i KA2 projekata.

objavio: Davor Kulić   datum: 12. 4. 2015.